HGV Levy

Swiateczny Biuletyn 2020

Witamy w świątecznej edycji biuletynu opłat drogowych HGV 2020

Po zakończeniu okresu przejściowego Brexitu i niezależnie od tego, czy dojdzie do porozumienia z Unią Europejską, od 1 stycznia 2021 r. Przewoźnicy i kierowcy komercyjni będą musieli podjąć działania i być przygotowani.

Opłata za korzystanie z dróg w Wielkiej Brytanii Zawieszenie opłaty drogowej dla samochodów ciężarowych o masie 12 ton i wiecej spowodowane panujaca obecnie na swiecie pandemia wirusa Covid-19 wygaśnie 31.07.2021 Podręcznik przewoźnika Rząd Wielkiej Brytanii opublikował Podręcznik przewoźnika, który zawiera wytyczne dla przewoźników i kierowców komercyjnych, którzy przewożą towary między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Określa, jakie dokumenty będą potrzebne oraz nowe zasady zarządzania ruchem do portów jaki i nowe procesy kontroli granicznej. Podręcznik jest dostępny w czternastu językach z linkami w prawym górnym rogu strony internetowej. Sprawdź, czy samochód ciężarowy jest gotowy do przekroczenia granicy Przewoźnicy podróżujący do portu w Dover lub Eurotunelu będą musieli skorzystać z nowej opcji Sprawdź, czy samochód ciężarowy jest gotowy do przekroczenia granicy, co pomoże Ci sprawdzić, czy masz prawidłowe unijne dokumenty importowe i towarowe dla przewożonych towarów. Skorzystanie z tej usługi będzie obowiązkowe w celu uzyskania zezwolenia na dostęp do hrabstwa Kent (Kent Access Permit.) Operacja Brock Od 1 stycznia 2021 r. Będą obowiązywać nowe środki zarządzania ruchem w przypadku zakłóceń w sieci drogowej w Kent. Środki te są znane jako „Operacja Brock” i będą miały zastosowanie do samochodów ciężarowych o masie powyżej 7,5 tony w przypadku poważnych zakłóceń w świadczeniu usług z portu w Dover lub Eurotunelu. Więcej informacji można znaleźć w naszych wytycznych dotyczących zarządzania ruchem w Kent na autostradzie do Dover i Eurotunnel. Witryny informacyjne i porady Przewoźnicy mogą odwiedzić naszą sieć witryn informacyjnych i doradczych w całej Wielkiej Brytanii, aby uzyskać porady dotyczące przygotowania się do zakończenia okresu przejściowego. Wsparcie obejmuje osobiste porady w wielu językach na temat nowych zmian na granicach oraz szkolenia w zakresie usługi Sprawdź, czy samochód ciężarowy jest gotowy do przekroczenia granicy.

Więcej informacji na temat wymogów specyficznych dla transportu drogowego rzeczy można znaleźć na stronie gov.uk/transition-haulage, a bardziej ogólne informacje dla przedsiębiorstw i obywateli można znaleźć na stronie gov.uk/transition.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Rząd Wielkiej Brytanii docenia wkład międzynarodowych przewoźników w brytyjską gospodarkę i wysiłki, jakie podejmujesz w obecnej sytuacji zdrowotnej oraz w przestrzeganiu nowych przepisów dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Życzymy szczęśliwego końca 2020 roku i owocnego nowego roku.